Bizi Hemen Arayın: 0212 255 08 06

Yaka Kartı Yaptırırken Kaçınmanız Gereken 10 Kural

Yaka kartlarını ve boyun askı iplerini firmalar genelde mağazalarında ve firmalarında kullandığı gibi fuar ve organizasyonlarda da kullanmaktadır. Organizasyonlarda ve fuarlarda yaka kartının tasarlanma aşaması gerçekten çok önem göstermektedir. Yapacağınız bilinçli ve güzel bir tasarım gelen müşteriler ve konuklarınıza daha faydalı bilgiler verebilmektedir.

Yapılan araştırmalra göre yaka kartı müşterilerin dikkatini çabuk çekmektedir. Çalışanın yüzüne bakıp konuştuktan sonra araştırmalara göre müşteriler 2. olarak yaka kartında yazan çalışanın ismi ve görevine baktığıdır.

İyi Tasarlanmış Yaka Kartının Faydaları

Profesyonelce ve işini bilen tasarımcılar tarafından hazırlanmış bir yaka kartı şirketinize daha profesyonel bir görünüm katar. Çalışanlarınız kendi aralarında daha verimli ve bir birlerini tanıyarak çalışır. Yaka Kartı yaptırırken kaliteli malzemenin seçilmesi şirketinizi anlatırken daha faydalı bir etken oluşturur. Kaliteli yaka kartı yaptırmanız size çok pahalıya mal olmayacaktır, şirketinize katacağı değer ise dah fazla olacaktır.

Yaka kartları yapımı çalışanlarınıza ve müşterilerinize her zaman daha fazla bilgi vermektedir. Fuar ve etkinliklerde işinizi kolaylaştırıp insanların daha çabuk birbirlerini tanıyıp kaynaşmasını sağlayacaktır. Yaka isimliklerinizi hazırlarken yapacağınız hatlar ise işinizi ve müşteri ilişkilerinizi zorlayacaktır. İşte sizler için aşağıda yaka kartı yaptırırken kaçınmanız gereken 10 kuralı hazırladık.

1 . Tek Bağlantıya Sahip Boyun İpleri.

Boyun askı ipi yaptırırken gerek maliteyinden gerekse dah önceden tecrübe edinilmemiş olmasından dolayı iplerin kartla birleşen yerlerini tek bağlantılı yapılması kartın boyuna asıldıktan sonra kullanılırken istemiyerek de olsa ters dönüp personel bilgilerinin ve verilen mesajın gözükmemesi.

2. Yazı Fontunu Küçük Olması

Yaka kartlarında en çok rastlanan hatalardan biridir küçük font kullanılması. Gerekek metal yaka isimliklerinde gerekse plastik boyuna asılan modellerde yaka kartını hazırlayan kişinin çıktı almadan sadece ekrana bakarak karar vermesi toplu baskıdan sonra sıkıntılar yaşatabilmektedir. Tavsiyemiz gerek metal isimlikler gerekse plastiklerde biraz daha emek harcayarak toplu bastırıp öncesi bir kaç numune basıp kontrol etmeniz olacaktır.

3. Çok Renkli Logo ve Yazılar

Yaygın sorunlardan biride yaka kartında renklerin iç içe geçip çok göz yormasıdır. Genelde logonuzun akdi rengine veya bir bütün renk seçimi yaparak hazırlayacağınız isimlikler size daha faydalı olacaktır.

4. Yazım Hataları

Yazım hataları en az rastlanan hatalardan biri olsada, gözden kaçan bir durum size pahalıya mal olabilir. Bu hatayıda önlemek için toplu baskı öncesi işi yaptırdığınız reklamcınızdan veya ajansınızdan baskı öncesi prova isteyiniz.

5. Aşırı İçerik Kullanılması

Evet yaka kartlarında müşteriye her türlü mesajı birkerede veriyim mantığıyla yapılan hatalardan biridir. Şu da olsun bunu da müşteri bilsin derken sadelikten uzaklaşmak ve bir bilgi karışıklığı yaratmak gerçekten göze kötü görünmektedir. Yapılan incelemelerde sade hazırlanmış bir kimlik daha güven oluşturmakta ve müşteri tarafından incelenmektedir.

6. Düşük Kaliteli Malzemeler

Toplantılarınızda, fuarlarınızda veya mağazalarınızda kullandığınız yaka kartları sizler hakkında çok şey anlatmaktadır. Eğer uygun fiyatlı olsun diye bir parça kaliteden ödün verirseniz yaptıracağınız isimlik size yarardan çok zararlı getirebilir. En çok karşılaştığımız sorun ürünün çabuk deforme olması renklerin bozulması ve kıyafete zarar vermesi diyebiliriz.

7. Tasarım Hataları

İsimlik yaptırken özellikle boyun askı iplerinde karşılaştığımız hata müşterinin kafasındakini görmek istemesidir. Buda tasarımcının kuralları bozmasına yol açmakta ve baskı sonrası işin beğenilmemesi gibi kötü sonuçlara neden olmaktadır.

8. Az Bilgi

Özellikle boyundan asılan yaka kartlarında çalışan hakkında çok az bilgi verilmesi yine şirketin itibarını zedelemektedir. Her yaka kartında olması geken kurallar vardır.

  • İsim
  • Soyisim
  • Ünvan
  • Varsa Çalıştığı Bölge ( Anadolu Satış Temsilcisi ) gibi
  • Logo

Bunlar yaka kartında olmazsa olmaz bilgiler diyebiliriz.

9. Her şeyi beklemeyin

İsimlikler bir kıyafeti tamamlayan aksesuarlardır diyebiliriz. Nasıl ki özel bir yemeğe veya davete giderken en güzel kıyafetlerinize uygun takılarınızı takarsanız isimliklere de iş hayatında böyle bakabilirsiniz. Çok şık bir takım elbisenize gelişi güzel hazırlanmış bir yaka kartı imaj olarak size eksi bir değer katar.

10. 3 Kişi Karar Verin

Bir yaka kartı tasarlatırken bu işi tek kiinin insiyatifine bırakmamalısınız. Genelde basit gibi gözüken bu işi sekreterlere veya çok işi olan kişilere yükleyip iş sonunda da hayal kırıklığı yaşanmaktadır. Bunun en büyük nedeni günümüzde kırtasiye ve copycenter gibi yerlerde de bu önemli işlerin yapılmasıdır. Bu tarz yerlerde çalışanlar her işi yaptıklarından tam işe vakıf olamayabilirler. Tavsiyemiz yaka kartlarınızı ve boyun askı iplerinizi bu işi meslek edinmiş birinci şahıslara ve firmalara yaptırmanızdır.

Sonuç : 

Yazımızda sizlere karşılaşılan önemli sorunlardan 10 tanesini anlattık. Toplumumuzun her işi son dakkaya bırakması ve aceleci olması sonucunda bu hataları ve iş sounda karşılaşılan problemleri sizlerle paylaştık. Yaka kartı yaptırmak önemli bir iş olup malzeme kalitesinden tutun ürünün tasarımına kadar basit gözükse de zaman alıcı ve emek isteyen bir iştir.

 

 

 

 

yakakarti.net
Load Time (S) : 0.003741